Топ 5 на суперзвездите на Бундеслигата, които се бориха във Висшата лига

Английската Висша лига състезателният характер и интензивност са добре познати по света. Финансовата мощ на множество клубове се откроява и е причината за изобилието от качествени играчи в лигата. Очаква се футболистите от Висшата лига да се представят добре в световен мащаб.

Това не означава, че суровият и обещаващ талант не може да се развие в други европейски лиги. Висшата лига, от друга страна, служи като лакмус. Млади звезди или опитни играчи трябва да се аклиматизират към Висшата лига.

Бундеслигата и другите лиги далеч не са толкова конкурентни, колкото Висшата лига.
Надпреварата за титлата в германската Бундеслига и Лига 1 се разглежда предимно като едностранна надпревара или, в редки случаи, като двустранна надпревара.



Първият е доминиран от Байерн Мюнхен, който спечели Бундеслигата през последните девет сезона. Те улавят най-добрите таланти от други клубове от Бундеслигата, като ги примамват с футбол в Шампионската лига и доходоносни заплати.

Много играчи обаче са решени да тестват себе си и да създадат име в чужди страни. Те се състезават с най-добрите във Висшата лига, за да бъдат признати за най-добрите. За много от тях обаче нещата не винаги вървят по план.

На тази бележка, ето пет суперзвезди от Бундеслигата, които преминаха към Висшата лига, но не успяха да постигнат същото въздействие:

Номер 5: Тиаго Алкантара

Тиаго Алкантара не успя да даде най-доброто от себе си в Ливърпул, което беше еднакво разочароващо и разочароващо за червените, техните фенове и самия играч. Испанецът бе привлечен от Байерн Мюнхен, но все още не е повторил представянето си във Висшата лига от времето си в Германия.

  Тиаго Алкантара

Тиаго Алкантара

Няколко контузии забавиха напредъка на Тиаго и той влизаше и излизаше от мачовете на Ливърпул във Висшата лига. Юрген Клоп подписа с полузащитника, за да даде повече контрол и уравновесеност на халфовата линия на червените. Оркестрант, като Тиаго, трябваше да дърпа конците от центъра, гарантирайки, че неговият отбор играе играта с желаното темпо.

Тиаго има само 29 мача във Висшата лига от пристигането си. В много от тези случаи той влезе от пейката и допринесе с един гол и една асистенция.

Досега имаше малко проблясъци на Тиаго като оркестрант. До края на този сезон той ще навърши 31 години. Младежите на Ливърпул Харви Елиът и Къртис Джоунс впечатлиха във Висшата лига, когато им се даде шанс. Ако се бори да остане във форма и да постигне желаното въздействие, застаряващият испанец скоро може да се превърне в страничен играч.

Номер 4: Тимо Вернер

Нека да изясним едно нещо: Тимо Вернер не се е провалил точно във Висшата лига. Въпреки това, като се има предвид репутацията му, представянето му не е впечатляващо и неспособността му да овладее основите го кара да се бори във Висшата лига.

  Тимо Вернер

Тимо Вернер

Най-добрият актив на Вернер е неговата бързина и ловкост, които му позволяват да вкарва голове и лесно да асистенции. Той често се озовава един на един с вратаря или препуска покрай защитата, за да намери друг играч на Челси в последната третина. Изненадващо активите му се превърнаха в най-големия му противник във Висшата лига.

От пристигането си германският нападател е вдигал флага за засада 31 пъти срещу него във Висшата лига. Поради същия проблем 16 от неговите голове за Челси бяха отменени. Резултатът от головете на Вернер във Висшата лига в момента е седем от 42 изяви.

Въпреки че неговите 13 асистенции повече от спасиха репутацията му, една от причините за невпечатляващите му изяви е физическата природа на Висшата лига. Нападателят на Челси не искаше да се ангажира и задържа топката с много защитници, предпочитайки да изтича покрай тях, вместо да се ангажира и да задържи топката.

Вернер най-накрая прекъсна шестмесечната си голова суша във Висшата лига на 2 октомври, когато отбеляза срещу Саутхемптън. Нападателят вече е втора цигулка след Ромелу Лукаку, въпреки че на няколко пъти беше в предната тройка под ръководството на Тухел.

Той вече имаше две дълги безплодни поредици от 11 и 12 мача. Съобщава се, че Вернер привлича интерес от Бундеслигата и Челси може да обмисли идеята в края на сезона.

Номер 3: Хенрих Мхитарян

Малко играчи могат да се възстановят от голям провал в кариерата си, особено в разцвета си във Висшата лига, и да преоткрият формата си. Хенрих Мхитарян имаше дълъг втори път с Рома и представянето му показа, че той далеч не е приключил.

  Хенрик Мхитарян

Хенрик Мхитарян

След разочароващ сезон във Висшата лига, той отново трябва да се докаже на голямата сцена. Заради слабото си представяне арменецът беше освободен не от един, а от два клуба от топ 6 на Висшата лига, Манчестър Юнайтед и Арсенал.

Той пристигна като високо оценен атакуващ полузащитник, който преди това беше ключов член на фронтовата линия на Борусия Дортмунд. Неговата скорост на работа, способността да пълни празни джобове и способността да намира съотборници му спечелиха висока оценка от клуба от Бундеслигата.

От друга страна, Мхитарян показа само проблясъци от таланта си във Висшата лига, а впечатляващите изпълнения бяха рядкост. В 39 мача във Висшата лига за Манчестър Юнайтед арменецът успя да събере само пет гола и шест асистенции.

Той пристигна в Арсенал като част от размяна, а Алексис Санчес беше изпратен в другата посока. Унай Емери използва атакуващия полузащитник като крило, а лицензът на Мхитарян да броди в средата на парка беше отнет. Откакто се присъедини към Рома, той изигра 67 мача в Серия А, като отбеляза 24 гола и асистира за още 18.

Номер 2: Себастиан Халер

Не може да се отрече, че английската Висша лига и холандската Ередивизи са светове различни по отношение на качеството. Себастиен Халер, който възстанови репутацията си на смъртоносен голмайстор, е човек, който използва тази разлика за свое абсолютно предимство.

  Себастиан Халер

Себастиан Халер

Рекордното попълнение на Уест Хем Юнайтед дойде във Висшата лига след сезон с 15 гола с Айнтрахт Франкфурт. По време на краткия си престой от година и половина, Халер се появи в 48 мача във Висшата лига, като вкара 10 гола и даде две асистенции.

Дейвид Мойс искаше да използва френския национал като самостоятелен нападател, въпреки че той беше най-ефективен в стачково партньорство с Лука Йович в Бундеслигата. Накрая изискванията на системата станаха твърде големи за Халер. Той дори изигра осем мача във Висшата лига, без да вкара или асистира в два отделни случая, преди да напусне.

Чуковете не играят точно футбол с притежание, докато Аякс се радва да контролира играта с топката в краката си. Халер се възползва от промяната в стила на игра и подчерта хищническите си инстинкти. Французинът вече отбеляза седем гола за Аякс в четири мача от Шампионската лига. Той има 14 гола и 5 асистенции в 17 мача в различни турнири.

Номер 1: Шинджи Кагава

Още една суперзвезда на Борусия Дортмунд, която се бори във Висшата лига, за да завърши списъка ни със суперзвезди от Бундеслигата, работили във Висшата лига. Шинджи Кагава, плодовит номер 10, се присъедини към Манчестър Юнайтед от Борусия Дортмунд през 2012 г.

  Шинджи Кагава

Шинджи Кагава

Технически надарен играч, японецът играеше името си зад нападателя за отбора на Юрген Клоп, тъй като те спечелиха две поредни титли в Бундеслигата. 23-годишният Кагава пристигна в най-добра форма от Бундеслигата, където отбеляза 13 гола и асистира за други 12 в 31 мача през миналия сезон. Сър Алекс Фъргюсън беше уверен, че ще постигне успех за Червените дяволи.

Освен че не беше. Кагава беше използван като крило от двете страни на терена, предимно отляво. Това възпрепятстваше атакуващите му наклонности и свободата в пропуските на парка.

В дебютния си сезон Кагава отбеляза шест гола и четири асистенции в 20 мача във Висшата лига. Тримесечна контузия на коляното му попречи да стане титуляр на Юнайтед.

Времето за игра на Кагава беше намалено още повече, след като Дейвид Мойс пое поста мениджър на Червените дяволи. Въпреки това той спечели Висшата лига в последния сезон на сър Алекс Фъргюсън начело.

Популярни Публикации